Usazení střechy věže kostela

AKTUALIZACE:

Z důvodu předpovědi silného větru jsme byli nuceni usazení střechy odložit. Mělo by se udát v pondělí 19. dubna.

Bližší časový údaj nelze nyní určit. Komplikací může být opět špatné počasí, případně nedostatečná nosnost jeřábu. Nejprve je samozřejmě třeba v ten den odkrýt dočasné zastřešení a uložit do volného prostoru a teprve po té podle možností jeřábu zvednout buď vcelku nebo po částech novou střechu.
Jeřáb bude přistaven v pondělí v brzkých ranních hodinách, závaží o den dříve, proto nebude možné parkovat od nedělního odpoledne 18. dubna v prostoru před kostelem a budovou úřadu městyse.


Zhotovitelská firma HB Delta oznámila, že vyzvednutí a osazení nové střechy věže našeho kostela proběhne ve středu 14. dubna t.r. Bližší časový údaj nelze nyní určit. Komplikací může být špatné počasí, případně nedostatečná nosnost jeřábu. Nejprve je samozřejmě třeba v ten den odkrýt dočasné zastřešení a uložit do volného prostoru a teprve po té podle možností jeřábu zvednout buď vcelku nebo po částech novou střechu. Jeřáb bude přistaven den předem, proto nebude možné parkovat od úterý 13. dubna v prostoru před kostelem a budovou úřadu městyse.